www.bitkiylebakim.com Organik Soğuk Sıkma Zeytinyağı
Anasayfa
Cilt Bakımı
Vücut Bakımı
Saç Bakımı
Örgü ve El İşleri
Kadın Sağlığı
Moda
Burçlar
Genel


SORULAR

S: Tüm kepekli ürünler diyete uygun mu? Kepekli ürünler diyet ürün mü demektir?

Y: Halk arasında yanlış bilinen konulardan biri de kepek, çavdar gibi tahıllarla yapılan ürünlerin kalori değerlerinin buğdaya göre daha düşük olduğudur. Oysa ki kepek, çavdar, buğday unu ile yapılmış ürünlerin kalori değerleri aynıdır. Aradaki tek fark ise besleyici değerleridir.Örneğin bir ince dilim kepek ve çavdar ekmekte 70 kalori bulunurken, aynı miktardaki beyaz ekmekte de 70 kalori bulunmaktadır. Fakat besleyici değeri bakımından incelendiğinde ise kepek ve çavdar ürünlerinin, B gurubu vitaminleri ve bir çok mineralleri içermesi, kan şekerini ani yükseltmemesi ve kan kolesterol düzeyini dengelemesi gibi oldukça önemli faydaları bulunmaktadır.

Ayrıca, zayıflama diyetlerinde çavdar veya kepek içeren ürünlerin önerilmesinin sebebi ise, kepek ve çavdar ürünleri ile yapılan yiyeceklerin, daha uzun süre tokluk hissi vermesidir. Genellikle diyet yapanlarda sıkça karşılaşılan kabızlık şikayetinin giderilmesi için çavdar veya kepek içeren ürünler tercih edilmelidir.

Ancak bazı ürünler vardır ki, teknolojik koşullarda üretilir; hem kepekli olup hem de kalorisi diğer ürünlere göre daha düşüktür. Örneğin ETİ Form ürünleri diyet ürünler olup, hem kepekli ürünlere hem de buğday unu ile yapılan ürünlere kıyasla daha az kalori içermektedir. Tabi şunu da unutmamak gerekir ki, piyasada gerçekten diyet olmayan ama "diyet ürün" adı altında satılan bir çok ürün vardır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, ürünlerin arkasında yer alan besin bileşim tablosunun iyice incelenmesi ve üretici firmanın güvenilir olmasıdır.

S: Sabah kalkınca limonlu ılık su iç, zayıflarsın diyorlar. Doğru mu?

Y: Ilık limonlu suyun zayıflatıcı herhangi bir etkisi yoktur. Şişmanlıkta, vücuttaki yağ dokusu fazladır. Düşük kalorili besinler alındığında, vücut, enerji açığını bu fazla yağı yakarak kapatır. Ayrıca hiçbir yiyeceğin, özellikle de limonun yağ eritme gibi bir özelliği olması mümkün değildir. Bu nedenle limon yiyerek veya limon suyu içerek, vücudumuzdaki fazla kiloları veremeyiz. Kendiniz de küçük bir deney yaparak limonun yağ eritici özelliği olmadığını anlayabilirsiniz. Bir su bardağı ılık suya bol limon sıkın ve içine küçük bir parça hayvansal yağ koyun (örneğin et yağını) ve bekleyin, erimediğini siz de göreceksiniz. Ancak limonun tok tutucu özelliğinin olması ve C vitamini içermesi nedeniyle zayıflama diyetlerinde kullanımında bir sakıncası yoktur.

S: Karbonhidrat ve proteinleri bir arada tüketmeden diyet yapıyorum, doğru mu?

Y: Yiyecekleri, besin bileşimlerine göre sadece karbonhidratlı veya proteinli diye ayırmamız mümkün değildir. Örneğin, protein kaynağı besin olarak bilinen et, proteinin yanı sıra karbonhidrat ve yağ da içermektedir. Meyveler bile az da olsa protein içermektedir. Diyet yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, vücudun bir günde harcadığı kalori ile bizim bir günde aldığımız kalori arasındaki dengedir. Harcanan kalori alınan kaloriye kıyasla daha az ise kilo alır, fazla ise kilo veririz. Bu nedenle et ile beraber pilav veya makarna yenmesinde herhangi bir sakınca yoktur. Önemli olan yenilen yiyeceklerin miktarlarıdır.

Örneğin günlük almamız gereken enerji ihtiyacının 1200 kcal olduğunu düşünürsek, bir günde 1500 kaloriyi sadece meyve yiyerek tamamlasak bile kilo alırız. Aynı şekilde bir günde 1000 kaloriyi sadece tatlı yiyerek doldurduğumuz takdirde ise kilo veririz. Tabi ki bu şekilde, dengesiz olarak verilen kilolar, çok kısa bir zaman sonrasında tekrar fazlasıyla bize geri döner. İdeal ve kalıcı diyetlerin en önemli noktası, günlük almamız gereken protein, karbonhidrat, yağ, vitamin ve mineral miktarları yönünden öğünlerin dengeli olmasıdır. Unutmamak gerekir ki dengeli beslenerek verilen kilolar asla size geri dönmez!

S: Şu anda hamileyim ve dengeli beslenmek ancak yine de çok kilo almamak istiyorum. Kalorisi azaltılmış yiyecekleri hamileliğim süresince tüketebilir miyim? Bebeğime zararlı herhangi bir bileşen olabilir mi?

Y: Hamilelik süresince dikkat edilmesi gereken nokta çok yemek değil, besleyici değeri yüksek olan yiyecekleri tüketmektir. Bazı yiyecekler vardır ki, alternatif olarak diyeti varsa tüketmekte herhangi bir zarar yoktur. Tabi ki ürünü satın aldığınız üretici firmanın güvenilirliği de oldukça önem teşkil etmektedir. Örneğin yağlı süt yerine ligth süt, normal bisküvi yerine ETİ Form ürünlerini tüketebilirsiniz. Hamilelik döneminde dikkat etmeniz gereken noktalar ise;

 • Hamilelik süresince çay ve kahve tüketmeyin. Süt, ayran, taze sıkılmış meyve suyunu tercih edin.
 • Alerjiniz yok ise her gün bir adet kayısı kıvamında haşlanmış yumurta yiyin.
 • Et suyu tabletler, hazır çorba, hazır meyve suları, salam, sosis gibi yiyecekleri tüketmekten kaçının.
 • Haftada en az iki gün balık yiyin.
 • Kabızlık şikayetiniz varsa, bol bol kayısı veya mürdüm eriği yiyin.
 • Beyaz ekmek yerine kepekli ekmek veya kepek içeren yiyecekler tüketin.

S: Menopoz dönemine girdim ve artık çok çabuk kilo almaya başladım. Doktorum özellikle egzersiz ile birlikte hafif yiyecekler tüketmemi tavsiye etti. Beslenme modelimi nasıl oluşturabilirim?

Y: Kadınlar özellikle 45-50 yaşlarına yaklaşmaya başladıkça en zorlu dönemlerinden biri olan menopoz dönemi ile karşı karşıya kalırlar. Menopoz döneminde vücut çalışma sisteminde değişiklikler meydana gelir. Sinir sistemi bozukluğu, ateş basması gibi durumlarla karşılaşmak mümkün. Menopoz döneminde vücutta depolanan kalsiyum stokları azalması nedeniyle kalsiyum içeren yiyeceklerin tüketilmesi önemlidir. Aşırı tuz tüketimi kemik yıkımını arttırması nedeniyle, menopoz döneminde aşırı tuz tüketimi tehlikelidir sakınca yoktur.

Menopoz sonrası adet dönemi yaşayan kadınlarda aylık kan kaybı olmadığından demir gereksinimleri diğer dönemlere göre daha azdır. Bu nedenle günlük protein ihtiyacını karşılarken, demirden zengin kırmızı et yerine beyaz eti tercih etmek daha sağlıklı olur.

Menopoz döneminde metabolizma hızının azalması nedeniyle, daha hızlı kilo almak mümkündür. Bu nedenle günlük kalori ihtiyacımızı ilk önce mutlaka alınması gereken yiyeceklerden başlayarak karşılamak gerekir. Böylelikle kilo almayı da engellemiş olursunuz. Örneğin;

 • Günde en az 2 su bardağı süt veya 2 kase yoğurt tüketmek gerekir.
 • Daha uzun süre tok kalabilmek için lifli yiyecekleri tercih etmek gerekir.
 • Et yemeği yerine sebze yemeklerini tercih etmek gerekir.
 • Günde en az 3-4 porsiyon meyve tüketmek gerekir.
 • Haftada ez an iki porsiyon kurubaklagil yemeği tüketmek gerekir.
 • Tatlı, börek, çörek gibi kalorisi yüksek yiyecekler yerine kalorisi azaltılmış ETİ Form ürünlerini tercih edebilirsiniz.

S: Sağlıklı bir diyetle ayda ortalama kaç kilo vermek sağlıklıdır?

Y: Sağlıklı bir bireyin kilo verme durumu, kişinin yaşına, kilosuna, cinsiyetine, daha önce diyet yapıp yapmama durumuna göre değişmektedir. Örneğin hayatı boyunca hiç diyet yapmamış kişi ile çok sık diyet yapıp sürekli kilo alıp veren kişinin kilo verme hızları farklıdır. Daha önce hiç diyet yapmayan kişi, çok sık diyet yapan kişiye kıyasla daha hızlı kilo verir. Erkekler, kadınlara kıyasla vücut kas oranı daha fazla olmaları nedeniyle, daha hızlı kilo verirler. Bu nedenlerden ötürü sağlıklı bir bireyin ayda ortalama 6-8 kilo vermesi idealdir.

S: Rejim yapmam gerektiğini biliyorum, ama alışverişe çıkınca kendimi tutamıyorum. Ne yapmalıyım?

Y: Alışverişi yemekten sonra yapın ve liste kullanın. Hazır yiyeceklerden sakının. Alışverişe giderken yanınıza az para alın. Yine alışverişlerinizde aynı gruptaki besinlerden kalorisi az olanı tercih edin. Satın almadan önce ürünlerin ambalajlarında yer alan besin öğeleri tablosunu incelemeyi alışkanlık haline getirin.

S: Benim bacaklarımda kıl dönmeleri oluyor ve ben bunları sıktığım için de çok fazla iz ve kahverengi lekeler var. Ne önerirsiniz?

Y: Banyoda kese yapınız.Ellemeyin leke kalabilir. Limonu cep sodası ile karıştıp ovunuz.

S: Kilo alıp vermekten oluşan çatlaklar için bir çözüm var mı
?

Y: Fındık Yağı çatlaklar giderilmesinde etkilidir.Ama çatlaklar oluşmadan önce tatlı badem yağı ve limon suyunu eşit miktarda karıştırp sürerseniz faydasını görürsünüz.

S: Benim derdim çoğu bayanda olduğu gibi selülit. Hem doğal bitkisel, hem de kozmetik ürünler kullanmama rağmen bir iyileşme olmadı. Benim fazla ümidim kalmadı. Selülitten nasıl kurtulabilirim?

Haftada bir kese yapmanız, bol su içmeniz, haftada bir masaj yaptırmanız iyi gelecektir. “Meslek Sırlarım” kitabımdan yararlanın.

S: Bugün sizi Tv’de izledim ve herkesin evde bulabileceği şeylerden bahsetmeniz çok hoşuma gitti. Bir sorum olcak size. Ben 22 yaşındayım, cildimin yanak bölümünde gözenekler var. Ben sıkı bir cilde sahip olmak istiyorum, bana ne öneririsiniz?

Y: Salatalık ve elmayı birer adet rendeleyin. Bir maden suyuyla karıştırın. Buz kabına döküp dondurun. Her gün bir kapsül cildinizde dolaştırın. Yatarken yarım limon suyunu, iki damla zeytin yağı ile karıştıp sürün ve masaj yaparak yedirin.

 S: Vücudumuzdaki istenmeyen tüyleri azaltmak için bitkisel bir reçete var mı? İkinci sorum ise saçlarım dalgalı ancak kuru; nemlendirici bakım maskesi önerir misiniz?

Y:
İstenmeyen tüyleri lazerle yok edebilirsiniz. Saçlarınıza bir yumurta sarısı, 3 çorba kaşığı tatlı badem yağı, 2 damla kekik yağı sürün. Kepek varsa 1 çay kaşığı tuz karıştırın ve saç diplerine sürün.

Adet dönemlerinde alnımda çok yoğun sivilceler çıkıyor. Ne yapmalıyım?

1 çay kaşığı pak maya, 1 antibiyotik, 1 çay kaşığı oksijenli suyu karıştın, 4 gün temiz cilde sürün.

Adet düzensizliği sorunum var. Adet söktürücü olarak ne tavsiye edersiniz?

Adet dönemine yakın havuç suyu için.

Merhaba, saçlarımın hızlı uzaması için ne önerirsiniz?

Haftada 1 kere ılık zeytinyağı sürün.

S: Koltukaltlarımı ağdayla aldıktan sonra siyah bir lekelenme oluyor. Bu lekelenmeyi önlemek için ne yapabilirim?

Y: Kese yaptıktan sonra limon suyu, kuruduktan sonra da talk pudrası sürün.

S: Çene altımda tüyler çıkıyor. Birkaç taneydi, cımbızla kopardım. Şimdi fazlalaştı ve siyahlaştı. Bir yerde okumuştum bir bitkinin iyi geldiğini. Bitkinin adını hatırlamıyorum ama arsenikti galiba. Ne yapabilirim?

Y: Köklü çözüm için lazer yaptırın.

S: Göz altlarımda çok fazla kırışıklık var. Bunun için ne yapmam lazım? Yardımcı olursanız inanın çok sevinirim. Teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

Y: Göz altınız kuruysa haftada bir 1 çay kaşıgı tuzsuz tereyağı ve bal karıştıp, sürün ve 30 dakika bekletin.

S: Yüzümde ve vücudumda sivilce ve beyaz yağ bezecikleri var. Bunlar için bana ne önerebilirsiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

Y: Cildinize iyi bir cilt bakımı yaptırmalısınız.

S: Benim de yüzümde siyah noktalar var. Ben de Loreal’in ürünlerini, peelingi jeli ve toniğini kullanıyorum. Ama herhangi bir değişim yok. Sizce devam mı edeyim, yoksa onları kullanmaktan vaz mı geçeyim?

Y: Haftada 1 buhar banyosu yapın.Ve ellerinizi iyice dezenfekte ettikten sonra kanama olmayacak şekilde sıkın.daha sonra yüzünüze uygun bir tonikle yüzünüzü mutlaka silin.

S: Ben 20 yaşındayım ve 3 senedir yüzümdeki cilt problemleriyle uğraşıyorum, ama hiçbir zaman istediğim sonuç olmadı. Alnımda küçük küçük yağ bezeleri gibi bir sürü sivilce var ama kırmızı değil tenimin renginde. Ve çıkmaya hazırlanan kırmızı kırmızı sivilce izleri var. Burnumda siyah noktalar hiçbir zaman gitmiyor. Yanak ve alnımda gözenekler irileşmiş biçimde. Yüzüm yağdan parlıyor. Çenem ve etrafında sivilceler, sivilce izleri ve siyah noktalar var. Yanaklarımda kırmızı noktalar kulaklarıma kadar uzanıyor ve gözlerim çok hassas az bir yorgunlukta, morluklar hiç gitmiyor. Ne yapabilirim?

Y: Eşit miktarda 1 tatlı kaşığı mısır unu, ıslatılmış kil, el kremi ve suyu karıştırın. Cildinize peeling yapın, ovarak çıkarın. Yağlarınız için de iyi bir uzmana gidebilirsiniz.

S: Benim en büyük sıkıntım göz altındaki morluklarım. Bir de cildimde çok fazla güneş lekesi var. Nasıl tedavi edebilirim?

Y: Taze inciri ikiye bölüp 20 dakika bekletin gözünüzde, 1 çorba kaşığı yoğurt, 1 tatlı kaşığı kabartma tozunu karıştırın. Cildinizde haftada bir gün 1 saat bekletin.

S: Büyük ve sarkık sarkık gögüsler için çözüm var mı?


Y: Kendi kendinize her banyodan sonra göğüslerinize limonla masaj yapın.

S: Bacaklarımda ve popomun üstünde sivilceler çıkıyor. Ne yapmalıyım?

Hamama gidip kese olun, pişik pudraları ve limon suyunu eşit karıştırıp ve sürün.

S: Giyinmeme bile engel olacak boyutta kılcal varisim var. Doğal bir çözümü var mı?


Y: 1 kova wuya, 2 avuç deniz tuzu karıştırın ayaklarınızı. 30 dakika bekletin. Bebe yağı ve suyla eşit miktarda karıştırın ve sürün. Sıcaktan, güneşten, soğuktan koruyun.

S: Ben saçlarımın normalden daha çabuk uzamasını istiyorum. Bunun için ne yapmalıyım?

Y: Saçların diplerine eşit miktarda Hint yağı, zeytinyağı, badem yağını haftada bir kez sürün.

S: Benim sorunum göğüslerimle ilgili.Göğüslerim çok küçük, bu beni çok mutsuz ediyor. Kendimi böyle bir türlü kabul edemedim. Göğüs büyültücü haplar olduğunu öğrendim fakat maddi durumum çok iyi değil. Göğüslerimi büyütebilecek doğal bir yöntem var mı?

Y: Bol bol masaj yapın.

S: Ben on sene önce doğumdan kalan yırtılma, leke ve çatlaklar için kremler kullandım ama bir fayda göremedim. Bunun için ne yapmam gerekir?


Y: Çatlaklar için Aloevera ürünlerini tavsiye edebilirim. Lekeler için de elma suyu ve pastane mayasını karıştırın. Haftada 1 kez 20 dakika maske yapın.

S: Yüzümde ve kollarımda çiller var ve her yaz artıyor. Kollarımdakiler son 3 yılda oldu. Önceden hiç yoktu, sürekli artıyor, kötü görünüyor. Ne yapabilirim?

Y: 1 çorba kaşığı yoğurt, 2 çorba kaşığı yulaf ezmesi, çeyrek limon suyu karıştırın. 20 dakika bekletin, ovarak çıkarın.

S: Benim belimde çatlaklar var. Nasıl geçer? Yüzümde de sivilce izleri var, ne uygulayabilirim?

Y: Sivilceler için yediklerinize dikkat edin. Eşit miktarda limon suyu, tatlı badem yağı, gül suyu ve limon suyu karıştırın ve sürün.

S: Benim sorunum kaşlarımla ilgili; çok seyrek, özellikle uç kısımlarında nerdeyse hiç yok gibi. Sizce ne yapmalıyım?

Y: Kavrulmuş fındığı kaşınıza sürün, fındık yağı besleyicidir.

S: Ben size varisin bitkisel yoldan bir tedavisi olabilir mi diye soracaktım?

Y:
Eşit miktarda limon ve elma suyuyla masaj yapın ve bol bol yürüyüş yapın.

S: Sürekli sivilcelerim çıkıyor ve sürekli olarak doktorumun verdiği jeller ve antibiyotikleri kullanıyorum. Sivilcelerim sönüyor, fakat izleri kalıyor. Ne yapabilirim?

Y: Kızıl kantoronu 5 dakika kaynatın 10 dakika demleyin, suyuyla cildinizi silin, posasını cildinize her gün kuruyana kadar sürün.

S: Saçım çok geç uzuyor ve kırılıyor, kullanabileceğim en iyi saç bakım yağı ne olabilir?

Y: 10 mg Isırgan, 5 mg defne, 5mg zeytin yağı, 5 mg biberiye bunları karıştırıp kullanabilirsiniz.

S:
Vücuttaki tüylere karşı azaltma yöntemi olan KARINCA YUMURTASI YAĞI'nı tavsiye ediyorlar. Bunun herhangi bir sakıncası yada yan etkisi varmı ? Genellikle yeni doğmuş çocuklarda ilerisi için etkili olduğunu ama büyüklerinde kullanırsa faydasını göreceğini belirtmişler. Sizin bilginiz nedir bu konuda.

Y:
Bilinen bir yan etkisi yok. Dogal bir ürün. Kullanımı tüyler kökünden alındıktan sonra masaj yaparak sürülüyor ve bu işlemi etkili olması için tüyler yeniden cıkana kadar tekrarlanıyor. 1 ile 2 ay içerisinde gösteriyor. Kişiye göre etki gösteriyor. Bazı vücutlarda tüyü tamamen yok ediyor. Bazılarında azalma görülüyor. Piyasada taklit ürünler çok TAHA marka ve arapca yazılı olanın etkili olduğu söyleniyor.

S: Siyah noktalardan kurtulmanın yolları.

Y:
Öncelikle yağlı cipsler ve asitli içeceklerden uzak durmanız gerekiyor. Ayrıca gün içinde bol bol su içmelisiniz. Siyah noktaları bir uzmana temizletmeyi de deneyebilirsiniz. Ayrıca evde şu karışımı hazırlayabilirsiniz; Bir yemek kaşığı yoğurda rendelenmiş bir limon kabuğu ve bir kaşık mısır unu ilave edin. Bunu karıştırıp yüzünüze sürün ve 15 dakika bekletin. Ardından ovarak yüzünüzden çıkartın.

S: Saçlarımda çok belirli derecede beyazlar var bunları kapatmak için bitkisel yollu bir boya yada şampuan var mı ?

Y: Saç beyazlaması genellikle genetik faktörlere bağlıdır. Yapılabilecek şey bir adet soğan ile iki diş sarmısağı robottan geçirip, saçlarınıza sürün. 40 dakika bekletip yıkayın. Bunu haftada bir uygulayın. Bu saçınızın beyazlama hızını azaltır.

S: El ve Ayak terlemesinin önüne nasıl geçilir ?

Y: El ayak terlemesi hemen hemen bir çok insanın büyük sorunudur. Ayak kokmasıda tabiî ki, bu sorunlar için günde en az iki defa üzüm sirkesi veya elma sirkesi ile yıkanır normal su ile durulanır, devam edilirse bu sorun ortadan kalkar önemli olan düzenli kullanmanızdır.
Kına Ağacı : Ayak terlemesine engel olur. Dolamada kullanılır. Uyuz ve egzamaya iyi gelir. Guatrın üzerine bağlanırsa fayda görülür. Ağız yaraları ve deri çatlaklarını tedavi eder, saçları besler ve kuvvetlendirir.
Servi kozalağı : Cupressi Çocukların gece işemelerinde, haricen basura ve kokulu ayak terlemelerine karşı kullanılır.

S: Kına Ağacı bitkisinin kullanımı nasıldır ?

Y: Kına agamigiller familyasından, ayrık dallı, beyazımsı kabuklu, karşıt yapraklı bir ağaçtır. Çiçekleri beyaz renkli ve keskin kokuludur. Vatani Güney Asya ve Avustralya’dır. Kına boyası, bitkinin yapraklarından ve dal kabuklarından elde edilir. Kına Hindistan'da ipek ve deri boyası olarak kullanilir.

Şark memleketlerinin çoğunda parmak ve saç boyası olarak kullanılmaktadır. Deri hastalıklarında derinin mukavemetini arttırıcı gücü yanında, mantarların üremesini durdurucu etkisi (kına ve lavsan maddesi) de vardır. Ticarette esmer ve yeşil kına çeşitleri mevcuttur. Tabii olanı esmer renklidir.

Kullanıldığı yerler: Ayak terlemesine engel olur. Dolamada kullanılır. Uyuz ve egzamaya iyi gelir. Guatırın üzerine bağlanırsa fayda görülür. Ağız yaraları ve deri çatlaklarını tedavi eder, saçları besler ve kuvvetlendirir. Ayakların, özellikle parmak aralarına yakılırsa, aşırı terlemeyi ve kokuyu önler.

S: Yüzümüzdeki siyah noktaları örtmek, görünmesini engellemek maksadıyla kullanılan fondotenlerin genel olarak ne zararları yada ne gibi güzel bir yararları vardır ?

Y: Akne kapatıcılarının adından da anlaşılacağı gibi tedavi edici değildir. Eğer kapatıcı kullancaksanız; deri yüzeyine uygulanan fondoten ve pudranın cildin akneli yapısına uygun olması önemlidir. Eğer likid fondoten veya nemlendirici kullanıyorsanız yağsız ve su bazlı olması gereklidir.
Seçtiğiniz ürünün üzerinde nonkomadojenik ve non aknejenik ibaresi olması uygundur. Bu tür ürünler geceleri mutlaka temizlenmelidir. Benzoil peroksid salisilik asit sulfur içeren kapatıcı deri losyonları akne lekelerini güvenle gizler.
Pudralı yağsız ürünler kapatıcı olarak kullanılabilir. akneli kişiler göz makyajı, allık ve ruj rahatlıkla kullanabilirler.
Saç spreyleri ve jelllerin yüze gelmemesine özen gösterilmelidir.

S: Saçlarım düz ve çok cansız. 2 haftada bir olmak üzere zeytinyağı ve vitaminlerden oluşan kürü saçıma uyguluyorum. Uzun süredir uygulamama rağmen herhangi bir sonuç alamadım yanlış birşey yapıyor olabilirmiyim  ?

Y: Taze ısırgan otu yaprakları ve kökünü kaynatıp suyu ile saçlarınızı yıkayın. bun gün aşırı yapın. 2-3 hafta içinde saçınız canlanarak sık bir biçimde büyümeye başlayacaktır.

S: Ben 16 yaşındayım. Bacağımda ve göğsümde çatlaklar var bunları nasıl azaltabilirim? Havuç yağı, badem yağı, servi yağı, ceviz yağı ve limon suyu karışımı işe yarar mı  ?
    Vücuttaki çatlakların bitkisel tedavisi var mı ?

Y:
Çatlaklar için Aloevera ürünlerini tavsiye edebilirim.Fındık yağı çatlaklar giderilmesinde etkilidir. Ama çatlaklar oluşmadan önce tatlı badem yağı ve limon suyunu eşit miktarda karıştırıp sürerseniz faydasını görürsünüz.

S: Ben 16 yaşında bir erkeğim vücudumda aşırı kıllanma var,  bacaklarımda göğsümde hatta popomda ve ben bacaklarımın üst kısmındaki kılları makina ile kestim şimdi daha kalın ve daha çok çıkmaya başladı nasıl bir çözüm önerirsiniz azalması için veya komple kurtulmak için ne yapabilirim

Y:
Epilasyon sonrası karınca yumurtası yağı uygularsanız faydasını görürsünüz. Taha marka ve arapça yazılı olanı alın.

S: Merhaba ben 17 yaşındayım. 5 yasından beri gözlerim her yaz geldiğinde kızarıyor sulanıyor ve kaşınıyor bunun bir çözümü var mıdır ?

Y:
Yaz aylarında güneş göze daha dik olarak geldiği için alerjik konjektivit etkisiyle göz nezlesi oluşabilir. Bunlar karşımıza genelde kızarma, sulanma ve batmayla gelebilir. Bu sorun için mutlaka bir göz hekimine başvurmalısınız. Bunun dışında önerebileceğim; güneş gözlüğü kullanılmalı ve güzeşe çıplak gözle bakılmamalı. Göz kızarmaları için çay (şekersiz) pamuk yardımıyla göze pansuman edilebilinir. Ayrıca patatesleri halka şeklinde kesip gözünüzde bekletebilirsiniz.

S: Basenlerimdeki selülitlerden nasıl kurtulabilirim?

Y: Bol bol yürüyüş yapıp günde en az 8 bardak su için. Haftada bir gün kese yapın. 50 gram susamyağı, 20 gram naneyağı, 10 gram okaliptus, 5 limon suyu ve 10 adet dövülmüş Aspirin’i karıştırıp her gün cildinize bununla masaj yapın.

S: Bembeyaz ve yumuşacık ellerim olması için ne yapmalıyım?

Y: Bir kahve fincanı limon suyu ile iki kahve fincanı gliserini karıştırıp iyice çalkalayın ve karışımı ellerinize sürün. Arada bir de salatalık kabukları ile ellerinizi ovun.

S: Karma cilde sahibim ve göz çevremde birkaç kırışıklık oluştu. Bunları nasıl geçirebilirim?

Y: Bir yumurta sarısı, çeyrek limon suyu, bir yemek kaşığı iyi zeytinyağını karıştırıp 30 dakika dinlendirin ve bunu temiz cilde sürüp bir saat bekletin. Ardından ılık suyla temizleyin.

S: Cildimde ben ile çil arası lekeler var, bunlardan kurtulmam mümkün mü?

Y: Çiller için bir litre suda kuru fasulyeyi yarım saat kaynatıp süzün. Çilli bölgeleri bu su ile yıkayın. Aynı işlemi pirinçle de yapabilirsiniz. Ayrıca bir tatlı kaşığı yoğurt ve bir çay kaşığı karbonatı karıştırıp cildinize sürün ve bir saat beklettikten sonra ovarak çıkarın. Bunu da haftada bir gün uygulayın. Güneşe çıkarken koruyucu krem kullanmayı da ihmal etmeyin.

S: Ben 27 yaşında, iki çocuk annesi bir ev hanımıyım. Derdim çatlaklar… Kollarımda ve karın bölgemde doğum sonrası çok derin, neredeyse 1 santim genişliğinde çatlaklar oluştu. Bu durum artık psikolojimi de bozmaya başladı. Bu görüntüden kurtulmak için bir ilaç ya da ameliyat tekniği var mıdır?

Y: İlk olarak yeni çatlaklar oluşmasını engelleyip, derinin toparlanmasını sağlayalım. İşe kese yaparak başlayın, çünkü temiz cilt uyguladığınız karışımları daha çabuk ve iyi şekilde emer. Keseden sonra 20′şer gram kakaoyağı, bademyağı, kayısı yağı ve gliserin, 10′ar gram ketenyağı, saf zeytinyağı, çörekotuyağı ve kantaronyağını karıştırıp bununla sorunlu bölgelere masaj yapın. Uygulamayı her gün tekrarlayın.

S: Saçlarım çok seyrek, ben 13 yaşındayım ve saçlarım hem çok ince telli hem de seyrek… Daha şimdiden tepem açılmış durumda. Ben de bu durumu gerçekten çok büyük bir kompleks haline getirdim. Lütfen bana saçlarımı gürleştirecek ve güçlendirecek bir formül önerin…

Y: Saç dökülmeleri her zaman insanı üzer, endişelendirir. Dengesiz beslenme de bu soruna yol açabilir. Bolca meyve, sebze, ceviz ve fındık yemelisiniz. Haftada bir de bir çay kaşığı mayayı süte karıştırıp için; B vitamini takviyesi olur. 20′şer gram susamyağı ve zeytinyağı ile 10 damla defneyağını bir çay kaşığı mayayla karıştırıp, saç diplerine sürün. Streç filmle sarıp iki saat bekletin. Bu arada tereotunu yarım litre suda 5 dakika kaynatın ve saçlarınızı yıkadıktan sonra bununla durulayın.

S: Topuk çatlakları ben de köşenizi ilgiyle takip ediyor ve verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ediyorum. Benim problemim topuklarımın çok sert olması ve çatlaklar oluşması… Bu sorunumu çözmemde yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Y: Bir leğene sıcak su koyun, içine bir çorba kaşığı gliserin ve bir çorba kaşığı deniz tuzu karıştırın. Ayaklarınızı bu suda 20 dakika bekletin. Ardından sertleşen deriyi ponza yardımıyla temizleyin. Sonra ezilip toz haline getirilmiş 10 Aspirin’le vazelini karıştırıp ayaklarınıza sürün. Nemli gazlı bez ve üzerine de strech film sararak en az iki saat bekletin. Açınca biraz da ayaklarınıza masaj yapın. Bu kürü haftada iki kez uygulamanız iyi olur.

S: Siyah noktalara karşı mısır unu, ben 17 yaşında bir genç kızım ve cildim sorunlu… Acaba yüzdeki siyah noktaları doğal yöntemlerle nasıl yok ederim? Bir de piyasadaki tüy dökücü kremlerin tüyü arttırdığı söyleniyor; siz bana tüy dökücü ama tüyleri arttırmayan bir krem önerebilir misiniz?

Y: Öncelikle yağlı cipsler ve asitli içeceklerden uzak durun, bol bol su için. Siyah noktaları bir uzmana temizletmeniz mümkün… Evde ise şunu yapabilirsiniz; bir yemek kaşığı yoğurda rendelenmiş bir limon kabuğu ve bir kaşık mısır unu ekleyin. Bunu karıştırıp yüzünüze sürün ve 15 dakika bekletin. Ardından ovarak yüzünüzden temizleyin… Tüyler konusuna gelince; piyasadaki tüy dökücü kremleri sizin için araştıracağım. Tüylerin azalması için de tavsiyem ağda yaptırmanız ya da lazer gibi teknolojik yollara başvurmanız…

S: Ciltteki iri gözenekleri sıkılaştırın, ben size ağabeyim için yazıyorum. Burnunun üzerinde çok fazla gözenek var. Bir de kılcal damarları çok yüzeyde olduğu için burnu hep kırmızı görünüyor. Kendisi bu durumdan çok rahatsız. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Y: 5 tane atkestanesini soyup küçük küçük doğrayın ve bir cam kavanoza koyun. Üzerine çıkacak kadar susam yağı ekleyip, güneş gören bir yerde iki hafta bekletin. Sürenin sonunda süzüp, elde ettiğiniz sıvıya iki çorba kaşığı elma sirkesi katın. Cildini bununla silsin. Kılcal damarlar aşırı sıcak ve soğuk havaya gelmez. Güneşe çıkarken de 20 koruma faktörlü krem kullanmalı…

S: Tırnak mantarı canımı sıkıyor. Benim ayak tırnağımda mantar var. Doktorun verdiği ilaçlardan bir fayda göremedim. Hem görünüşü hem de bir yere dokunduğunda verdiği acı beni çok rahatsız ediyor. Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevineceğim.

Y: Rendelenmiş bir havucu bir çay kaşığı tuz ve bir çay kaşığı badem yağı ile karıştırın. Gece bu karışımı sorunlu parmağınıza sürüp gazlı bezle sarın. Sabaha kadar kalsın. Arada da adaçayı ve ebegümeci çayı ile kompres yapın. Doktorun verdiği ilaçları da aksatmayın.

S: Merhaba ben tuğcan böyle bir hizmeti sunduğunuz için teşekkür ederim. Konu cildimde aşırı yağlanma oluyor. Bu yağlanma nedeniyle akneler siyah noktalar oluşuyor. Ve çiller var birde… Bu sorunlarım için ne yapmalıyım doktora başvurdum verdikleri losyonların faydası yok. Bana yer ayırdığınız için teşekkür ediyorum.

Y: Sivilce Ve Akneler  İçin Maske
Malzemeler : Karnı bahar, Zeytinyağı
Sekiz adet karnı bahar yaprağını iki kaşık zeytinyağı ile beraber mikserden geçirin. Karışımı, problemli bölgeler üzerinde daha yoğun olacak şekilde yüzünüze yayın, on dakika bekleyin ve yüzünü ılık suyla temizleyin.

S: Sivilceli Ciltler İçin Tonik
Y: Bir tutam biberiye otu,  Bir tutam adaçayı,  Saf alkol
Bir tutam biberiye otu ve bir tutam adaçayı kaynamış suya atarak demleyim. 15 - 20 dk bekletin. Temiz bir kaba süzerek içerisine bir kahve fincanı saf alkol ilave edin ve karıştırın. 15 - 20 gün temiz bir pamukla yada bezle yüzünüze uygulayabilirsiniz.
 
S: Çil İçin Özel Bakım Kremi
Y: 1/4 fincan ekşimiş süt
1/2 tatlı kaşığı rendelenmiş bayır turpu
1 çorba kaşığı mısır ya da yulaf unu
Bütün malzemeyi iyice karıştırarak, bir macun meydana getirin. Bunu iki gazlı bezin arasına koyarak çilli kısımlara uygulayın. Gözünüze fazla yaklaştırmamaya dikkat edin. Kremi çilli kısımların üzerinde 30 dakika bekletin.
 
S: Ellerimde egzema var. Bunun bitkisel bir çözümü varmı ?
Y: 2 Çorba kaşığı kil
3-4 Çorba kaşığı portakal suyu
2 Çorba kaşığı yulaf
1 Çorba kaşığı çay ağacı yağı
Bütün malzemeler karışıtırılır ve sorunlu bölgelere sürülür. Egzema ve sedefe iyi gelir.Yorum Ekle
Konu SORULAR  
Ad Soyad  
e-mail      
Yorum  
         
      zynp ymsk
yanaklarımda yağ bezesi war bunun bitkisel bi çözümü warmı acaba?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

deniz demir
bn 13 yaşinda bir kızım tırnaklarım hiç uzamıyor... yüzundeki kücük yağlardan kurtulmak istiyorum yardımlarınız için tşk..
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BARIŞ SARIGÜL
fındık içi sedefi önlermi sedef için ne tüketmeliyim
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

arzuçalış
46 yaşımdayım .Dudaklarımın üzerinde derin kırışıklıklar var ve kalın çizgiler şeklinde .ne önerirsiniz çok teşekkürler.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nazelin altindağ
Merhaba benim sorunum boy uzamasi 20yaşindayim ama boyum kısa dogal bir kür yokmu,ayriça bugday tenliyim yuzumun beyazlamasi için ne yapmaliyim
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

zehra çelik
tüylerin alınmasında epilasyondan başka öneriniz yokmu aktardan temin edebileceğimiz şekilde
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

gunay/baku
merhaba,ben 31 yasinda esmer tenli bir bayanim.koltuk altinda,bikini bolgesinde,ic baldirlarimda,dizlerimde ve hamilelikten sonra popo uzerinde yaranan kahverengi lekeler beni cok rahatsiz ediyor.lutfen bana yardim edin
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

tugce akın
saclarımın rengini açmak için dogal bir yöntem var mı papatya suyu dısında?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gülnihal temizkan
merhaba yüzümde yağ bezeleri var cilt uzmanına gittim ve tek tedavinin yüzümdeki yağ bezelerini delip içindekileri çıkartarak geçiceiğini söyledi.Tedaviye başladık 1 kere gittim faydasını gördüm büyük olanlar geçti ama küçükler kaldı kesin çözümü olmadığını söylemişti doktorum zaten ve yine çıktılar sizce nasıl bir tedavi uygulamalıyım ...? şimdiden teşekkür ediyorum...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ADİVİYE ALPTEKİN
merhaba benim özellikle karın bölgemde çok fazlaca yağlanma var dolu bir mideyle birleşince inanılmaz kötü bir görünüm oluşuyor yağları nasıl eritebilirim
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Xankişiyeva Gültekin
Merhaba!Istenmeyen tüylerden nasıl kurtula bilirim?bunun için bana tavsiyeniz.Önceden teşekkürler!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

gözde arslan
merhabalar benim 2 problemim var. 1.si bnm göğüs bölgemde sivilceler çıkıyor göğüs uçlarında bile çıkıyor göğüs uçlarımda beyaz beyaz izler varr kullanmadığım ilaç kalmadı göğüs gölgemdede baya bir iz var ne yapabilirim ? 2.problemim saçlarım saçlarımı yeşil kınayla boyadım siyaha boyadım kızıla boyadım ben bu saçı nasıl açabilirimmm
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

neslihan sadıç
mrb benim vajina bölgem tenime göre daha koyu.. renk açıcı bitkisel bir çözüm var mı?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

murat atak
benimde sivilce ve leke sorunlarım var 19 yaşındayım hala kurtulamadım şundan bana net kesin çözüm varsa hem lekeler hemde sizilce için %100 faydasını göreceğim lütfen yardımcı olun cildim biraz yağlı ?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

yasemın yavas
ıkız gebelıgım oldu ve doguumdan sonra asırı catlak ve karın bolgemde sarkma olustu kullanmadıgım urun kalmadı hıc ıse yaramadı sız ne onerırsınız acaba
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ela kocak
ben 20 yasındayım anlımda kırısıklıklar meydana geldı ne yapmam lazım onerınız varmı
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

zehra şahin
burnumdaki siyah noktalar kıl oluyor bunun için ne yapabılırım dogal yoldan ne onerırsınz.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ersoy
Ben 15 yasindayim ve yüzümde Sivilce Lekeleri ve Siyah noktalar var ne yapmaliyim ?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ayça ömür
merhaba diş beyazlıği için doğal yöntem ne önerirsiniz ve sacımın cabuk uzaması için hintyaği sürüyorum tek başina yardımcı olurmu şimdiden cevap verdiğiniz için teşekurler çok...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

mahmut yavuz
benim sorunum ayaklarımda varisler daha belirgin değil ama kış ayı geldiği zamn ayaklarımda bir donma hali var sanki ayak bölgesinde kan dolaşımı çok yavaş ayaklarımın üşümöesinde varisin ne kadar rolü var ve birde varislerden nsl kurtulabilirim lütfen yardımcı olun allah rızası için . bir şeyi ubunuttum birde bende varikosel var ayaklarım üşümesinde veya varis oluşumda varikoselin bir etkisi varmı lütfen yardım edin
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

irem kum
kafanda sarı yaralar var sulanıyor ve çogalıtor doktor hap krm veriyor geçmiyor ve tophalar var sizce ne yapmalıyım??
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Andaç Erdoğan
Öncelikle Merhabalar Benim sorunum genelde sıcak havalarda burnumun yanları ve burnum kızarıyor ve kabuk dökülmesi görünüyor ne yapmalıyım?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

bilge korkut
Yüzümdeki sivilceler bazen sıkça kanıyor ve küçük küçük yaralar oluşuyor ve belli bir süre(1 ay) sonra geçeyiyor yaraların çabuk geçmesi için için ne önerirsiniz
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

nevin&emin
mrb arkadaşalr benim tüy sorunum var nasıl çözüme ulaştırabilirm yardımcı olursanız sevinirm her yolu denedim karınca yumurtası ağda kaya tuzu ama kurtulamadım başka yolu deneyen ve işe yaradığını gören biirsi varsa yazsın şimdiden tşklr
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

tuğçeeeeee
yaşım daha 19 benim belimde popomda ve bacaklarımda aşırı çatlaklıklar var buunun için ne yapmam gerekiyor bide göğüslerim yaşıma göre çok ufak bunun içn iki ayda göğüslerim büyüsün istiyorum bunun içn ne yapmam gerekiyor
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

aliye orhan
benim 2 yaşında kızım var dogumdan sonra karnım sarktı bunun için bitkisel bir çözüm var mı şimdiden teşekkür ederim
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

didem özmen
merhabalar.. ben 22 yaşındayım basen ve bel bölgemde çok fazla çatlak var ozon krem kullandım bir sonuç alamadım sizce ne yapmalıyım.. teşekkürler
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

naz soylu
merhaba ben 27 yaşında bir bayanım.15 yaşımda yumurtalıklarımda kist sorunu ortaya çıktı tedavi ile sonlandırıldı lakin bir sene içerisinde çok gür olan saçlarım dökülmeye başladı ve oldukça seyrekleşti.Ergenliğin verdiği düşünce ile saçım için gittiğim doktorların verdiği ilaçları kilo yapar endişesiyle kullanmamıştım.Bu sayfayla nasıl karşılaştığımı bilmiyorum:) saçlarımla ilgili oldukça umutsuzluk içindeyim.malum bir bayanı gösteren saçtır.Her nekadar pozitif düşünmeye çalışsamda aynanın karşısına geçtiğimde neden ben soruları maalesef ki pozitif düşünceler biranda eksiliyor.yani saçlarım için önerebileceğiniz bir şey olursa çok sevinirim.Mümkünse maddi boyutu külfetli olmasın:)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

begüm
yüzdeki kızarıklık için kışın verilebilecek bir bitkisel tedavi var mı
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

seren demirci
ben 16 yaşndayım.Yüzümde hç bir sivilce yok alnım harç cildim çok güzel.Fakat alnmda 2 3 sene önce çkan sivilceleri patlatmştm sanırım onlarn izi kaldı.Alnmda sadece iki kaşımn tam ortasnda sivilce lekesi var.açık kahverngi delik gibi.Kullanmadm ilaç kalmadı.Ne önerirsinizz ??
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

alev serin
son 2 aydir saclarimda asiri dökülme basladi.doktora gittim demir eksikligi denildi.saclarimin baya azaldigini farkediyrum,saclarimi acamiyorum fazla döküldügü icin.ben sac dökülmesine karsi hizli ve etkili bitkisel cözüm ariyorum.yardim ederseniz cok sevinirim...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

eyip
saclarım dökülüyor sac çıkması için minoxil kullanıyorum iyi mi öneriyormusunuz başka iyi sac cıkaran varmı
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

duygu özdemir
merhaba benim tırnaklarım hem geç uzuyor hem de kırılıp kat kat ayrılıyor ve tırbal etlerim hep çıkıyor bir öneriniz var mı teşekkür ederim.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

yasemin çelik
benim kış aylerında vucudumun her tarafı pul pul oluyo. doktora gittim bir çaresini bulamadım. verdiği jeller fayda etmedi. 28 yaşında bir bayanım. neye yaptıysam çara bulamadım.bekarım evlenemiyorum o yüzden beni aşırı rahatsız ediyo.bir çare yokmu bana yardım ederseniz çok sevinirim
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

trn bas
ben esmer bir insanım ve kalıcı olarak beyazlaşmak istıyorum biraz bu konuda yapabilcemiz bir seyler varsa yardımcı olurmusunuz lutfen....
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bade melis yener
Merhaba benim yuzumdeki killarla daha dogrusu biyiklarimla ilgili problemlerim var onlari agda kullanarak veya lazer yaptirmak istemiyorum.( maddi olarak durumum iyi degilde ) . Biyiklarin gitmesi icin bi cozumunuz var mi ? Ceviz yagi etkili olur mu ? Tesekkur ederim cevabinizi bekliyorum :)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

zeynep harman
cildim cok cansız ve göz altı morluklarım burnumun üst kısmında yara izi var cok rahatsız oluyorum tavsiyenizi bekliyorum
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edin Solmaz
Benim koltukaltim da 13 yasimdan beri simsiyah lekeler var ve nekadar epilasyon yapsamda aslinda tertemiz gözükmesi gerekirken pis ve asiri kirli gözüküyor. Lütfen bir Cözüm, cok rahatsiz edici
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

güllü gülüş
benimde çillerim var yüzümde ne kullandı isem geçmedi çünkü deri altında ne yapmalıyım artık bunaldım bunlardan ayrıca sivilce izleri var sıktıgım yerler mor mor kaldı ve geçmiyor lütfen ne yaparım bunları ben nasıl yok ederim
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İSİMSİZ
merhaba! öncelikle bu sağlıklı şeyleri bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ediyorum.. tatlı şeyleri çok yiyorum iştahımı kesmek için ne önerirsiniz lütfenn şimdiden teşekkürlerimi sunarım..
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

dursune demir
ayak baş parmağimda tırnak batması var ne yapmalıyım saçlarım cok dökülüyor ve kepeklerim var el tırnaklarımın kenarları siyah ve etleri çatliyor yarılıyor soyuluyor siyah noktalarım var doğumdan sonra çatlaklarım var ve cok kilo almaya basladım gögsümün ucu kızarıyor bebeğim emdigi için neler yapmalıym cevaplarsanız cok sevinirim iyi geceler
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

nazlı yiğit
ya ben daha 16 yaşındayım ve benim cildimde renk düzensiligi var:( ve kahverengi lekeler var ve cildim çok kuru:( ve çok fazla esmerim:( nasıl cildim birazdaha beyazlar çok degil çok az bile beyazlasam çok sevinirim:)) evde yapılacak dogal yöntemler olursa çok sevinirim:)) lütfen e mail me gönderirmisiniz şimdiden çok teşekkür ederim lütfen sorumu yanıtlarmısınızzzzzzzzzzzz??????????
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

leyla demir
ellerim sıcak su ve camaşır suyu karışımndan yandı kırışık ve mor izler kaldı ne yapmalıymm yardımlarınızı beklyorumm lütfeenn
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ayşe
16 yaşındayım göbektae brz tüylenme var tüyler için ne tavsiye ediyorsunuz
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Özlem yilmaz
Merhaba benim kızım 4 yasinda hem çok zayif,hiç birsey yemiyor.hemde hiç sacı uzamiyor.yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden tsk.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

rabiya bakırcı
meraba benim sorunum popomda sürekli sivilce çıkıyor canımı çok yakıyo ve sonrası lekeler kalıyo etkili bir evde yapabiliceğim formül varsa sevinirim
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fatma gök
Merhaba.benim cildim çok yağlı.ve bundan dolayı yüzümde birçok sivilce izi var.(çukur halinde)vücudumda da sivilceler ve kırmızı izler var.ne yapmaliyim?yardım ederseniz sevinirim.teşekkürler.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hazal Işık
Ben 14 yaşındayım.Alnımda küçük küçük sivilceler var.Bunları geçirmenin bitkisel bir yolu varmı?Şimdiden teşekkür ederim..
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hazal Işık
14 yaşındayım.Çok Çikolata yiyorum.Yaşıma uygun bir diyet tablosu hazırlayabilirmisiniz?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

necip ali
benim sac problemim var 26 yasIndaym ve saclarIm surekli beyazlIyor saclarIm eski kara sac haline gelebil irmi yardImInIz ici tesekur ederim
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

esra çakar
çene etrafımda sivilceler çıkıyor üstelik çokta kaşınıyor hep lekeler oluşmuş ne yapmalıyım????
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

hale
benim çenemde küçük küçük sivilceler vardı ben o sivilceleri geçirmek için farklı farklı şeyler denerken bu sefer kahverengi lekeler oluştu ve bu beni sivilcelerden daha çok üzüyor bir çok şey denedim hiç biri geçirmedi gerçekten etkili birşey söylerseniz çok sevinirim Allah c.c sizden razı olsun
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

sanem glmez
yüzümde bir sürü yağ bezi war bunun bir bitkisel bir çözümü war mı
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

güldem altındiş
bn 31 yaşndayım doğum yaptıktan sonra yüzümde siyah izler meydana geldi cildim çok yağlı ve çene kısmımda kara izler var bunları nasıl yok edebiliriz ?????????
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

elif altunalan
slm benim yuzumdekı gozenekler cok belli oluyo onları nasıl sıkılaştırabılırım
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aslı Denen
Merhaba. 18 yasındayım ve yüzümde çiller var ne önerebilirsiniz? simdiden tesekkrler
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aysenur Byrk
Merhaba,ben 18 yasindayim ve gozlerimin yanlarinda ve alnimda kirisiklar var bunu coaforumde soyledi acaba ne iyi gelir bunlar icin?bebek kremi surmemi tavsiye ettiler acaba ise yarar mi?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

alp can
benım gözlerımın altında ufak 5 6 tane beyaz beyaz yag bezeleri cıktı ve sıkıyorum ama patlamıyor burnumun uzerınde sıyah noktalar vardı sıktım cıktı ıcındekı yağlar daha cok yayılırmı ?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gulsen yildirim
Ben 27 yasindayim iki cocugum var iki sene oldu dogum yapali gøbeyim sarkik ne yapmam lazim. Lutfen yardim edin
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

fatma can
sağ yanağımda kılcal damar oluştu gitmesi için ne yapabilirim.tşk
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ender kurt
ben 1 yıldır sedef hastasıyım ne yapmalıyımne yapmamalıyım?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

perihan şahin
çenemde ve yanlarında siyahlaşma yani renk bozukluğu var. kese yapıyorum hafifçe kabuklanıp acıyor deride döküntü oluyor moralim çok bozuk lütfen yardım..
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ahsen seven
yüzümdeki yağ bezeleri için evde uygulayabileceğim bi karışım var mı ?görünmesini istemiyorum.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

sinem sidal
merhaba ben 12 yasındayım gözümün altında kızarıklık var çatlamış gibi onlar nasıl geçebilir?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

merve
cildimde siyah noktalar var ne kullandıysam geçmiyo herşeyi denedim olmuyo ne yapmalıyım.Bide arsıra sivilcelerim oluyo unun içinde doğal şeyleri neler bana ne önerirsiniz.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

svnç aslan
meraba benim göğüs bölgemde mantarlar oluştu bunun bitkisel bi çözümü varmıdır ?:(
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

eyub zındık
merhabalar ben 23 yaşında bir erkegim bacaklarımda aşırı kıllanma var bunun için sizce ne yapmalıyım bide bıyıklarım seyrek çıkıyor acaba bir çözümüniz varmı bıyıklar için
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

tuğba yiğit
yüzümde kızarılıklar oluşuyor ne yapmam lazım
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

özgü turgut
Merhaba yüzüm için 1 bardak elma sirkesi ile 1 bardak gülsuyunu karştırdım bir kavonoza koydum her akşam bu yaptığım karışımı yüzüme sürüp yıkıyorum sanki yüzümde tüylenmeler oldu 2 haftada birde yüzüme kil maskesi yapıyorum ancak yanaklarım kırmızı sivilcelerden dolayı karma bir cilde sahibim bu yaptıklarım doğrumu sizce başka bişey önerirmisiniz teşekkürler cevabınız için..
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

duygu altın
merhaba benım sorunum vajinal bilgemın ustunde cok kıl donmesi,kaşıntı ve cok izler var kahverengi gıbı.ne yapabılırım doktora cok gttm ama hıç bı aydası yok:(
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

semia güler
yüzümde kocaman bir ben var nasıl yok edebilirrim acaba?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dürdane TUTUŞ
Merhabalar Doğum esnasında doğumdan dolayı vajinamda genişledi ne yapmalıyım???
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Djulide
Ben 15 yasindayim ve kirpiklerimin uzun olmasini istiyorum ne yapmam lyazim?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

s. u
2 yasında kızım var dogdugunda yüzünde bıyık bolgesinde alnında yanaklarında tüyler vardı 2 yasına geldi dokulmedi arttı cok kötü duruyor lütfen akıl verin nasıl dokulmesini saglayabilirim
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

selver dalgıç
ben saçıma kına yaktım fakat beğenmedim kına saçımdan ne kadar sürede çıkar
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

busenur gök
saçlarımda erkek tipi görüntüsü var saçlarımın dipleri çok görünüyor,saçlarım ince telli,bana hangi bitkiyi tavsiye edebilirsin bana yardımcı olursan çok sevinirim
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

yasemin deniz
cildimde lekelenme var belirli yerlerde cildime kan oturmus gibi ve damarlarım bazı yerle belli oluyor yuzumde.. birde bıyık bölgem siyah duruo ceneme kadr ne yapmalıyım?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

sema elif
merhaba ben sema benim gözlerimin altında beyaz noktalar yani yağ bezeleri çok fazla var bunların gitmesi için ne yapabilirim bana ne önerirsiniz bana da yardımcı olursanız çok memnun olurum şimdiden teşekkürler..
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

tansu tosun
saçım ve yüzümde çok yağlanma var birde yüzümde leke ve sivilceler var bunlar için napa bilirim yardımcı olurmusunuz
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

EMİNE HARTAMACI
merhaba 28 yaşındayım cildim daha önce kuruydu ve gergindi nasıl becerdiysem şimdi yağlı, gözeneklerim çok belirgin yanak kısımlarımda ve yanaklarım cöktü ne yapa bilirim... birde göz altlarımda morluklar ve ufak ufak yağ bezecikler oluşmaya başladı...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

rabia salcı
öncelikler merhaba ben 16 yasına girecek bir genc kızım etrafımdaki insanlar bana cok güzelsin diyor ama ben kendimi güzel bulmuyorum bunun nedeni yüzümdeki sivilce,siyah nokta ve burnumun üzerindekiküçük küçük kıllar,cok azıcıkta gözümün alt cevresinde çiller var bunlar nasıl gecer?kil kullanıyorum bir faydası olurmu?bide saclarım eskisi gibi cabuk uzamıyo lütfen yardımcı olun bana
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

eylül güzel
fondoten ve bebe yağını karıştırmam da bi sakınca var mıdır?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

betul
kirpiklerin siyahlaşması için çay suyu ile iyice ovuşturmak gerekirmiş.. doğru mu ya da siz biliyor musunuz başka yol?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

funda
merhabalar siteniz cok begendim bu firsati verdiginiz icin cok tesekkur ederim ben 30 yasindayim ama goz cevremde cok kirisikliklar var beni cok uzuyo ne yapmam lazim bana sut ve maya maskesini onerdiler henuz bir sonuc alamadim ne kadar sure sonra sonucu gorebilirim yada onerdiginiz baska maskelerde varmi lutfen bana yardimci olursaniz cok sevinirim hoscakalin
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Serpil guldiken
Merhabalar,benim yuzumde sivilce buyuklugunde beyaz mikrokistler var daha once bir kez aldirdim tabbi hepsini degil ama yeniden cikiyorlar.bunlarin olusmamasi ve giderebilinmesi icin ne yapabilirim?ikinci sorunum goz alti ve ustum asiri derecede mor genetik oldugunu soyledi doktorum bir cok urun kulandim hatta kapayicilar bile yetersiz kamiyor bu durum beni cok rahatsiz ediyor lutfen bir cozum onermenizi rica ediyorum saygilar
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İsmaşl Can UYLAŞ
Merhaba... Benim sıkıntım göz kuyruğu ve göz altında yanak kısımlarına doğru dönem dönem kızarıklık ve yanma olmasıdır. Kızarıklık olduğu zaman cildim de pullanma da olmakta. Bu durumda sık sık yüzümü yıkayarak rahatlıyorum. İlginiz için Teşekkürler.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gülten Yılmaz
Saçlarımın hızlı uzamasını istiyorum evimde sadece zeytinyağı var tek onu kullansam olur mu ?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

rüveyda yıldız
merhaba, koltuk altımda mercimek büyüklüğünde bi beze var şişkin değil sadece elleyince farkediliyo ve kızarık,bu nasıl geçer? yardımcı olabilir msiniz ?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ezgi atik
iyi gunler ben 26 yasinda bir bayanim yuzumde sivilce gibi ama degil kirmizi buyuk sisikinlikler olusuyo doktorumun tavsiyesi uzerine antibiyotik iceren ilaclar kullandim fakat bir cozume ulasamadim sizin yorumlarinizi okuyorum denmek istiyorum fakat ben yurt disinda oldugum icin cogu soylediginiz malzemeyi bulamiyorum doktorum antibiyotikte veremiyor cunku bir bebek bekliyorum bana yardimci olursaniz sevinirim
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ayşegül öztürk
ELLERİMİN RENGİ BİLEYİME KADAR OLAN YER KARA KOLUM DA BEYAZ DURUYOR ELLERİMİNDE BEYAZ OLMASI İÇİN NE YAPMALIYIM...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

zeynep yılmaz
abimde 3 senedir gül hastalığı var gitmediği doktor kalmadı yüz olduğu için baya işetişim sorunuda yaşıyor yüzü kırmızı ve pul pul sizn abime önereceğiniz bitkisel bitki yada bi öneriniz varsa sizden rica ediyorum şimdiden tşk ederim
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

zeynep yilmaz
yaklaşık 3 senedir cildimde pul pul dökülme ve kızarma var doktor gül hastalığı geçirdiğimi söyledi siz ne önerirsiniz bu hastalığı geçiren varmi
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

zeynep topçu
merhaba benim yüzümde çiller var hiç istemiyorum kötü duruyo yapmadıdım maske klmadı ama gçmedı bı turlu lffen yardım edrmısınız napmalıyım
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

sümeyye atac
son 3 senedir yüzümü aliyorum ama aldigimdan beri yüzüm berbat durumda daha önce hic sivilce problemim olmamisti simdi ise yüzümü aldiktan sonra alerji gibi döküyor ne yapmaliyim lütfen yardimci olurmusunuz acilllll... simdiden tesekkürler
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

derin
merhabalar benim kollarımda ve karın kısmımda pırtılar var göze batıyor ve kötü görünüyorlar .aynı sivilce gibi ama değil .çocukluğumdan beri var hiç gitmediler. sizce bu bir cilt hastalığımı.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

derin
merhabalar ben koyu esmer bir kızın 16 yaşındayım tenim yağlı ve bu beni rahatsız ediyor tenimin biraz açılmasını yumuşacık olmasını istiyorum ne yapmalıyım teşekkürler
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

derin
merhaba benim yüzümde benlerim var . esmerim ve beni rahatsız ediyor ve bunlar koyulaşıyor .bunları doğal yolla nasıl yok edebilirim .bu benim için önemli yardımcı olursanız sevinirim .saygılarımla
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

engin soysal
merhabalar.benim gözlerim çukur gibi gözlerim çökük biraz .dolgunlaştırma ihtimalim varmıdır, kaşla göz hizasının kalınlaşmasını istiyorum ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olursanız bekliyorum iyi günler
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

burcu almış
yüzümde bazı yerlerde sivilce var. bir sürü kırmızı sivilce lekesi ve sivilcelerden kaynaklı delikler war. ayrıca alnımda burnumda ve cildimin bazı yerlerinde çatlak ve soyulmalar oluyor özellikle fondöten uygularken. buda çok kötü bir görüntü weriyor. en özel günlerde bile makyaj yapamıyorum bu çatlaklar yüzünden. lekelerimide kapatamıyorum. nolur bana bi çare bulun artık kurtulmak istiyorum hem bu soyulmalardan hem lekelerden hemde çukurluklardan. yada önerebileceğiniz bi fondeten warmı?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Esra Sevgi Çam
13 yaşımdayım ve esmerim.Hormonlarımın etkisi sebebiyle yüzümdeki tüyler fazla belirgin.Birkaç kez ağda bandı ile aldım.Bunun sakıncası var mı,ayrıca bu tüylerin belirgin olmaması veya çıkmaması için ne önerirsiniz?Şimdiden teşekkürler...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ahmedova xeyale
Merhaba.sizi azerbaycandan Bakuden ariyorum.sorucagim soruya yardim edecek bir cevap alicagima inaniyorum bu yuzden onceden teshekkurler.benim ayak,kolumun alti ve kolum agda yaptiktan sonra surekli kashiniyor kashiniyor.ne yapmami tavsiye edersiniz?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ahmedova xeyale
Tekrar merhaba.yanak bolgesinde olan siyah tuylerle ne yapmayi tavsiye edersiniz dogal yolla.rengini saraltmak gibi?lazer yapmak istemiyorum cunki.teshekkurler.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ahmedova xeyale
merhabalar.ben dun size agda yaptiktan sonra yaptigim bolgelerde kashinma oluyor diye yazmishdim ama kucuk bir duzelish yapmak istiyorum agda diyil tirash yaptikyan sonra kashinmam oluyor.teshekkurler.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

feride taş
cep sodasi nedir?ve gliserini nasil bulurum
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

feride taş
mrb bn 22 yasindayim bacağımda ve özel bölgemde batık ve lekeleri var ne yaptıysam kurtulamadım ayrıca cildimde kuru sayilir keseleniyorum vücut yağı kremler falan kullanıyorum 4ay sonra düğünüm var acil kurtulmam lazim..bide badem yağı tüy köklerini besler mi?şimdiden tskler
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

begum yilmaz
yazilarinizi cok begendim ve kendi uzerimde uyguladim ve gercekten yararini gordum yalniz benim baska bi sorunum var burada goremedigim, hasas bi cildim var ve kollarimi sir agdayla aldirdim dolayisiyla kizarmisti fakat bi kac gun sonra kucuk kucuk bir suru sivilce gibi sey cikti kollarim dolu ve bakamiorum gercekten kotu bi goruntusu var bi haftadir boyle onerebiliceginiz bi yontem varsa cok sevinirim simdiden tesekkurler
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

selma yıldırım
yüzümde tüyler var ne yapmam gerekıyo azalmıyo özellikle çene bölgesınde kıl donmesıde oluo yardımcı olun lutfen
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

melek
Merhaba..ben 16 yaşındayim.bir kaç sorum olacak.birincisi cildim yağlı ve siyah noktalar,sivilceler var.çoğu öneriyi denedim fakat bir faydasını görmedim.kalıcı çözümleriniz varsa denemek isterim..ikincisi ise,vücudumun hemen her yerinde tüylenme var.hani şu erkeksel bölge kıllanması denilen şey galiba.göbeğimde,kollarımda,sırtımda kısaca her yerimde.hormon testleride yaptırdım ama normal çıktı sonuçlar.çok rahatsız oluyorum bu durumdan ve ne yapacağımı bilmiyorum.ağda ile almaya kalksam nereye kadar baş edicem hiç bilmiyorum..ayrıca bacaklarıma ağda uyguladım ve kırmızı noktalar oluştu kaç aydır geçmedi ne yapmam gerek?sorularıma yanıt alabilirsem gerçekten sevindireceksiniz beni:) şimdiden teşekkürler..
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

gülşen kurudal
27 yaşındayım 2 cocugum var doğumdan sonra göğuslerim ve karnımda cok sarkmalar oldu sıkılaştırmak için öneriniz varmı birde yüzümde sivilce izleri ve geniş gözenekler var bunun için ne yapmalı
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Züleyha
Benim dudak üstümde bir kaç kıllanma oldu ağdayla aldığım halde lekeler oluştu hiç hoş bir görüntü değil bıyık gibi görünüyor lütfen bana kesin olabilecek bir çözüm önerirmisiniz?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Beliz Önal
ben 15 yaşındayım sivilcelerimi sıktığımda yara oluyolar bu yaralardan kurtulmak için ne yapabilirim?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

bahar eren
merhaba ben 20 yasindayim ve yuzumde kucucuk bir ben vardi cok rahatsiz oldugum icin bitirmek icin oydum ve daha cok buyudu yuzde cok kucuk duruyo ama ben onu grnce cok mutsuz oluyorum dogal yollarda az biseyde olsa gecirebilecegim bisey syleyin ne oluuuuuuuuuuur
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

zeynep akça
benim tırnaklarım çok yavaş uzuyor ve kırılıyor bunun için bitkisel bir çözüm var mı?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

murat şengül
15 yasında falan yüz hatlarım cok güzeldi şimdi kalça ve yüzümde gözlerimin yanında kaşların üstünde burunun üstünde tüylenme sorunu var 19 yasındayım suan çözüm yolu nedir
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aziz Özbek
selam süt+limon+kil karışımı sivilceleri geçiriyor mu? Geçiriyorsa kaç saat sürmek gerekiyor ? öğrenebilir miyim
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Türkan kızılkurt
Merabalar size sonsuz teşekkür ve şükranlarımı sunarım bizlere yardımcı oldugnuz için. Benim sorunum 2 çocuk annesiyim 26 yasındayım aşırı şekilde göbek yagım var bunu eritmek için evde en etkili bir formül olarak ne önerirsiniz acil artk yaz geldigi için alışverişe çıkamıyorum cok üzülüyorum şimdiden teşekkürler.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

didem yüksel
merhaba ben didem 30 yaşındayım 6 senedir cildimde sir ağdalekesi ve güneş lekesi var nekadar krem ve doğal maskeler varsa yaptım geçmedi neler yapabilirim lütfen yardım edin
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

sinem kurt
merhaba ben 20 yaşında genç bir kızım. vücudumda bayanlara göre çok fazla kıllanma sorunu yaşıyorum esmer oldugum için bu tüyler daha da belirgin özellikle yüzümdekiler bunun için ne yapmalıyım. birde bacaklarımı aldığımda (makine,ağda yadabanyo tıraş bıçağıyla) pürüzlü oluyor ve kızarıyor lazer dısında önerebilceğiniz birşeyler var mı? şimdiden teşekkür ederim
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

didem caglar
yuzumde onceden hic leke yoktu yuruyuse gitmeye basladim burnumun ustunde kirmizi mercimek tanelerinden biraz kucuk kahverengi lekeler olusmaya basladi sebebi nedir ve bunlarin gitmesi icin ne yapabilirim :(
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

sila bal
Merhaba Benim sorunum yuzumdeki sivilce izleri.Her gece Limon suyu surmenin sivilce izlerine iyi gelicegini duymustum. Tavsiye eder misiniz?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Muhammet Akbalık
Merhaba. Benim yüzümde küçük küçük beyaz sivilce gibi bir şeyler var. Bir kaç senedir duruyor.Ve bende bunlardan rahatsız oluyorum. Ne yapabilirim?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

necip ali
benim sac problemim var 27 yasIndaym ve saclarIm surekli beyazlIyor saclarIm eski kara sac haline gelebil irmi yardImInIz ici tesekur ederimsize 2 defa yazdIm neden cevap gondermediniz budefa belerim
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

gulnur
merhabasaclarim cpk saglikli ve sikti fakat calismya basladiktan sonra dokulmeye basladi tahlil yaptirdum degerlerm normal cikti.stresten dokulen neredeyse ceyregi kalan saclarim iin ne yapabilirum?daha onxe kirpiklerm icin badem yagi kullanmis ve memnun kalmstm
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

şeyma kara
benim karnımda ve bacaklrımın üst kısmında tüyler var ve ben bu tüyleri aldırmadan sarartıcı krem kullanmayı düşünüyorum bana yardımcı olurmusunuz sarartıcı krem kullanmalıyım kullanıcaksam hangi marka yada başka bi öneriniz varmı?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

t.c.
iyi akşamlar...benimde kaşlarım yazları güneşten daha çok sararıyor buda beni rahatsız ediyor karşı tarafında rahatsız olacağı kanaatindeyim siyahlaşması için neyapmam gerekiyor
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

feride
hanımlar benim yüzümde özellikle burnumda çok yağ var ben bunun için traş köpüğü(erkeklerin kullandığı) kulanıyorum 30 dk falan bekletiyorum faydasını çok görüyorum tavsiye ederim...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

nilüfer ay
bn 20 yaşında bir kızım . alnımda yağ bezeleri var geçmesi için ne tavsiye edersiz. doktor hariç...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gonca Yılmaz
Vajinal bölgede oluşan mantar için bitkisel bir öneriniz var mı?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

yaren
Merhaba ben 14 yaşındayım ve yüzümün sivilcelerden bacaklarımında tüylerden kurtulmasını istiyorum ağda ve epilasyon dışında neler yapabilirim lütfen yardı edin ?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

damlaakbulut
vücudumda ve yüzümde aşırı kıllanma söz konusu ve yüzüm için 7 8 aya yakın lazere gittim ve hiç etkisini görmedim daha kötü oldu çünkü lazer öncesi jilet kullanıyorlar.kıllanmayı azaltacak hatta yok edecek lazer haricinde başka yöntemler var mı?ağda da çok fazla çoğaltma yapıyor..
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

tugce kahraman
yüzümdeki sivlcelerden nasıl kurtulabilirimm çok fazla makyaj yapıyorum hergün makyaj yaparım ama makyajsız sivilcelerden dolayı kendimi kötü hissediyorum alışkanlık olmuş amrkete bile giderken makyaj yapıyorum elleriminn yumuşak olmasını nasıl sağlarımmmmmmm ? yumuşacık ellerim olsun istiyorum bide yüzümde yumuşak olsun istiyorum
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ayna demir
Merhaba bende problem yuzu tuylerden temizledikden sonra mavi bir renk kaliyor bunu nasil beyazlata bilirim lutfen yardimci olun teshekkurler
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

sebahattin demir
beyaz yağ bezelerinden nasıl kurtulurum ne yiyerek lütfen bir çözüm bulun
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

edanur bulut
benim anlımda ve yanaklarımda sivilce gibi yağ bezesi çıkıyor.Annem her gördüğünde alıyo yağ bezelerini aldığı beze kayboluyo ama başka bi yerimde yine çıktığını fark ediyorum Bi çözümü varmı acaba?Bi de yüzüm ve saçlarım çok yağlı bi çözüm varsa lütfen acil bir şekilde söyleyin
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

polayanna
Merhaba ben 15 yaşındayım benim sorunum Dermotilomani hastasıyım ve kol ve bacaklarda rahatsız edici izler var bunun için elbise de dahil mayo falan hiç bişey giyemiyorum birde iç bacaklarda damar izleri var aşırı derecede onun için napmaliyim?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ibrahim goymen
Ben 16 yasindayim saclarim seyrek simdiden dokuluyor hangi sampuan kullanmaliyim
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
      

Şu anda 223 kişi online!

Sitemizdeki makaleler internet ve çeşitli dergilerden faydalanılarak hazırlanmıştır. Bilgilendirme amaçlı bir sitedir.
Bilgilerin her hangi bir şekilde kullanımından kaynaklanan sorunlardan www.bitkiylebakim.com ve ilgili kişiler sorumlu değildir.

Cilt Bakımı   Saç Bakımı   Güzellik Sırları   Doğal Cilt Bakımı   Bitkisel Saç Bakımı   Dudak Bakımı   Cilt Maskeleri