www.bitkiylebakim.com Organik Soğuk Sıkma Zeytinyağı
Anasayfa
Cilt Bakımı
Vücut Bakımı
Saç Bakımı
Örgü ve El İşleri
Kadın Sağlığı
Moda
Burçlar
Genel



ERKEKLEREDE CİLT BAKIMI ŞART 

Erkelerin cilt bakımı sadece traş ve traş sonrası kolonya sürmek değil. Erkeklerde ciltlerine önem vermeye başladılar. Erkeklerin cildi kadınlara oranla daha yağlıdır. Bu sebeple onlarda sivilce ve siyah nokta problemi daha sık görülür. Erkeklerin cildi daha yağlı olduğu için cilt kırışıklıkları onlarda daha geç görülür. Ancak oluşan kırışıklıklar daha derindir. Bunun bilincinde olan erkekler, cilt tiplerini belirleyip ona göre cilt bakım ürünleri kullanmaya başladılar.



Cilt Bakımı Şart
Daha önceleri erkeklerin bakımı sadece traş ve sabunla sınırlıydı. Oysa kadınlar gibi erkeklerinde özellikle traş sonrası bakıma ihtiyaçları var. Çünkü traş, yüzdeki yağ parçacıklarının doğal olmayan yollarla atılmasına yol açıyor. Bu kaybı karşılamak zorunda kalan cilt, üst tabakasındaki hücre yenileme işlemini yüzde 30 düzeyinde artırıyor. Bu artışla yenilenen hücreler de dış unsurlara karşı daha hassaslaşıyor. Aynı zamanda su kaybına da yol açan hücre yenileme, cildin gerilmesine ve ciltteki kesiklerin mikrop kapma riskini de artırıyor. Eskiden kalma yüksek alkol içeren maddeleri traş sonrasında uygulama geleneği ise, cildin dış tabakasının sertleşmesine ve tahriş olmasına yol açıyor.
Erkekler, ciltlerinin traş sonrası kaybettiği koruyucu yağ ve suyu kazanarak canlanması için losyon ve jelleri tercih edebilirler.

Traş Sonrası Önemli
Bir çok kozmetik firması, erkeklerin traşını daha zevkli hale getirmek için seçenekler sunuyor: Köpük, krem ve jel. Sakal üzerindeki yağlı tabakayı yok edip su ile bütünleşmesini sağlayan ve sakalı yumuşatıp traşa hazır hale getiren bu ürünler, içindeki kayganlaştırıcılar sayesinde trajı kolay hale getiriyor. Tabii işlemler bununla sınırlı kalmıyor. Cildin kaybettiği nemi geri kazanmak için de ürünler var.


Yorum Ekle
Konu ERKEKLEREDE CİLT BAKIMI ŞART  
Ad Soyad  
e-mail      
Yorum  
         
      abdurrahman akkurt
benim yüzüm kuru ve lekeli özellikle burun üstünde ne yapmam lazım
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

muratşahin
benimde yüzüm kuru ama bende cilt bakımı için elimden geleni yapıyorum ama birtürlü istediğim cilte kavuşmak için ne yapmamı önerirsiniz 18 yaşındayım açık tenliyim .yüzümün daha nemli canlanması için ne yapmamı önerisiniz .
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

hakan shams
benim yüzüm önce çok yağlıdı çok sabonlar kullandım ve şu han akneler var ve hemde siyah noktalar burun üstünde ve tum cildımde
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
      

Şu anda 343 kişi online!





Sitemizdeki makaleler internet ve çeşitli dergilerden faydalanılarak hazırlanmıştır. Bilgilendirme amaçlı bir sitedir.
Bilgilerin her hangi bir şekilde kullanımından kaynaklanan sorunlardan www.bitkiylebakim.com ve ilgili kişiler sorumlu değildir.

Cilt Bakımı   Saç Bakımı   Güzellik Sırları   Doğal Cilt Bakımı   Bitkisel Saç Bakımı   Dudak Bakımı   Cilt Maskeleri